KONST / Ramar / Ram 12057010
*
nr 1205 7010
Ram
1800-tal, "Napoleon", ramens innermått: 22,5x18,5
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:22:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 18:32:42
1
Vinnande bud
- Klassiska
24 sep
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:41
*
Ram
Läs mer om Klassiska
nr 1205 7010
Ram
1800-tal, "Napoleon", ramens innermått: 22,5x18,5
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/9 18:32:42 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
24 sep
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:41



